Warsztaty dot. selektywnego zbierania odpadów oraz określenie praktycznych sposobów jego realizacji i kosztów z tym związanych

Szanowni Państwo

Zarząd Krajowego Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast realizując postulaty środowiska zawodowego odpowiadającego za prawidłową realizację zadań gospodarki odpadami komunalnymi, zaprasza do udziału w organizowanych warsztatach mających na celu omówienie i zinterpretowanie treści kontrowersyjnego rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 roku w sprawie selektywnego zbierania odpadów oraz określenie praktycznych sposobów jego realizacji i kosztów z tym związanych.

Program szkolenia

poprzez prezentację, wymianę doświadczeń i dyskusję, spróbuje odpowiedzieć miedzy innymi na pytania:

  1. Jakie wymagania dotyczące selektywnej zbiórki odpadów wynikają z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach a jakie z Krajowego Planu Gospodarki Odpadami - 2022?
  2. Jak interpretować i wdrażać poszczególne zapisy rozporządzenia?
  3. Jakie zasady wynikające z realizowanego w UE i Polsce programu: Gospodarka o obiegu zamkniętym (ang. circular economy) wiążą się z tym rozporządzeniem?
  4. Jakie czynności i i w jakich terminach należy podjąć działania, aby uznać, że warunek selektywnej zbiorki został spełniony?
  5. Czy w myśl rozporządzenia zbieranie i odbieranie odpadów oznacza to samo?
  6. W jaki sposób postępować z odpadami biodegradowalnymi (zielonymi, kuchennymi) w zależności od posiadanej instalacji przetwarzania odpadów?
  7. Czy wdrożenie rozporządzenia wygeneruje kolejny wzrost kosztów gospodarki odpadami?
  8. Jaki może być wpływ rozporządzenia na realizację propozycji Europosłów z Komisji Ochrony Środowiska (ENVI z dnia 21.01.2017) dot. 70% recyklingu odpadów komunalnych w 2030 r.?

 

Szkolenie odbędzie się w dniu 29. 03. 2017 r. w Łodzi w Hotelu Agat (ul. Strykowska 94; 91-604 Łódź; www.agathotel.pl).

Prowadzącym szkolenie będzie Krzysztof Krauze - praktyk i doświadczony wykładowca. Uczestniczył w specjalistycznych studiach z zakresu gospodarki komunalnej na Uniwersytecie Wisconsin Milwaukee w USA i wielu stażach europejskich. Pracuje w gospodarce komunalnej od 20 lat.

Przewidywany czas szkolenia - ok. 5 godzin.
Rozpoczęcie szkolenia - godz. 10.00
Koszt udziału w szkoleniu - 430,00 zł /osobę netto + 23% VAT
W cenie zapewniamy materiały szkoleniowe, bufet kanapkowy i obiad.

Zgłoszenia należy dokonać przesyłając do dnia 17. 03. 2017 r. załączoną wypełnioną kartę zgłoszenia wraz z potwierdzeniem wpłaty na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. albo listownie na adres: Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast, ul. Energetyków 7, 65-729 Zielona Góra.

Serdecznie zapraszamy!
Prezes Zarządu Krajowego

Wojciech Janka

Załączniki:

  1. Karta zgłoszenia