Szanowni Państwo!

Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast zaprasza do udziału w szkoleniu przygotowującym do egzaminu państwowego dla zarządzających spalarniami odpadów, współspalarniami odpadów, oraz składowiskami odpadów.

Proponowane szkolenie odbędzie się w Zielonej Górze w Hotelu For - Rest (ul. Głogowska 4A, Racula, 66-004 Zielona Góra; www.for-rest.pl).

 

Czytaj więcej
PIĄTEK, 8 grudnia 2023 r. godz. . Dzisiaj są imieniny: Marii, Wirginii, Wirgiliusza

33. Konferencja Nowe życie składowiska odpadów

33. Konferencja Nowe życie składowiska odpadów

33. Konferencja Nowe życie składowiska odpadów - eksploatacja, rekultywacja, odzysk surowców i energii jest najważniejszą branżową konferencją, która kompleksowo obejmuje tematykę składowisk odpadów. W tym roku spotkamy się 14 -16.03.2023 r. w Hotelu Green Mountain w Karpaczu. Konferencja stanowi płaszczyznę do spotkania i wymiany doświadczeń przez eksploatatorów, dostawców technologii oraz ekspertów i naukowców. Od lat stanowi ona istotny element w kalendarzach  specjalistów ze względu na możliwość podjęcia dyskusji na istotne branżowo tematy.

W kolejnej edycji wydarzenia, w tym roku pod odświeżoną nazwą, przedstawione zostaną zagadnienia, które są przyszłością dla branży np. pozyskanie energii na składowisku czy landfill mining – odzysk surowców. W kontekście obecnie funkcjonujących kwater skupimy się na zagadnieniach dotyczących biogazu składowiskowego czy minimalizacji negatywnego wpływu składowania odpadów na środowisko - kwestia pożarów czy odcieków składowiskowych. Pragniemy również zaprezentować dobre przykłady rekultywacji zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Konferencja jest wyśmienitą okazją do nawiązania wartościowych kontaktów i zaczerpnięcia dużej dawki wiedzy.

Więcej informacji na: https://skladowiskowa.abrys.pl/

 

Raport nr 1 firmy HSM Polska

Raport nr 1 firmy HSM Polska:

"Rynek gospodarki odpadami po wprowadzeniu rewolucji śmieciowej"

stan na wrzesień 2014

Historia Gospodarki Odpadami

Historia Gospodarki Odpadami

Ministerstwo Środowiska

Ministerstwo Środowiska

NFOŚiGW

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Grupa zamknięta - wymaga logowania
Udostępnij