Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast serdecznie zaprasza Państwa do udziału w szkoleniu nt. Mapa drogowa w kierunku dostosowania zakładów oczyszczania miast do nowych przepisów – "Obowiązki ciążące na przedsiębiorcach zbierających i przetwarzających odpady po zmianie ustawy o odpadach oraz ogłoszeniu konkluzji BAT dla odpadów, a także wyzwania związane z planowaną nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach".

Szkolenie odbędzie się w dniu 7 listopada br. w Łodzi w Hotelu AGAT (ul. Strykowska 94, 91-604 Łódź). Prowadzący szkolenie: dr Jędrzej Bujny. Radca Prawny. Partner. – SMM Legal Sójka, Maciak, Mataczyński. Szkolenie rozpocznie się o godzinie 9:30 – w Sali konferencyjnej Hotelu AGAT (przewidywany czas szkolenia około 5,5 godziny)

Czytaj więcej
CZWARTEK, 18 października 2018 r. godz. . Dzisiaj są imieniny: Juliana, Łukasza, Bogumiła

Laureaci konkursu o tytuł Dyrektora Roku


Jacek Połomka - Dyrektor Roku Zakładu Oczyszczania Miasta 2017

Laureaci wszystkich edycji

Dyrektor Roku 2017

Dyrektor Roku 2017

Jacek Połomka - Prezes Zarządu Zakładu Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o. w Marszowie - laureat

Nominowani: 

  • Jolanta Jabłońska-Wojciul - Prezes Zarządu Międzygminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Połczynie Zdroju
  • Marian Janas - Prezes Zarządu Regionalnego Centrum Zagospodarowania i Unieszkodliwiania Odpadów " Czysty Region" Sp. z o.o. w Kędzierzynie- Koźlu
  • Władysław Krawczyk – Prezes Zarządu Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Malborku Sp. z o.o.
  • Konrad Mikołajski - Prezes Zarządu Międzygminnego Kompleksu Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura Sp. z o.o w Bydgoszczy

Dyrektor Roku 2016

Dyrektor Roku 2016

Krzysztof Kuźmiński (prezes PGKiM Sp. z o.o. w Inowrocławiu) - laureat

Nominowani: 

  • Mieczysław Kaczyński - Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Zambrowie
  • Joanna Kucewicz-Gałach - Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Siedlcach
  • Krzysztof Kuźmiński - Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Inowrocławiu
  • Henryk Ławniczek - Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. Promnik w Strawczynie
  • Tomasz Wojciechowski - GWDA Sp. z o.o. w Pile

Dyrektor Roku 2015

Dyrektor Roku 2015

Jan Skalski (MZGOK Sp. z o.o. w Koninie) - laureat

Nominowani: 

  • Janusz Arent - Prezes Zarządu Novago Sp. z o.o.
  • Jan Skalski - Prezes Zarządu Miejskiego Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. w Koninie
  • Krzysztof Jatczak - Prezes Zarządu Tonsmeier Centrum Sp. z o.o.; Kutno
  • Lucyna Perlicka - Prezes Zarządu Zakładu Zagospodarowania Odpadów Nowy Dwór Sp. z o.o; Chojnice
  • Robert Kalinowski - Prezes Zarządu Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.; Wrzosowa

Dyrektor Roku 2014

Dyrektor Roku 2014

Wiesław Pasierbek (ZGO Bielsko-Biała) - laureat

Nominowani: 

  • Artur Bogacki (SITA JANTRA, Szczecin)
  • Jolanta Jabłońska-Wojciul (MPGO, Wardyń Górny)
  • Franciszek Josik (PGK, Zamość)
  • Wiesław Pasierbek (ZGO, Bielsko-Biała)
  • Paweł Wojna (PGK, Śrem)

Dyrektor Roku 2013

Dyrektor Roku 2013

Piotr Rozwadowski (MPO, Toruń) – laureat

Nominowani:

  • Marek Mrówczyński (EC Będzin, Będzin)
  • Piotr Leszek Piotrowski (Nova, Nowy Sącz)
  • Zdzisław Rizler (PGK EKOM, Nysa)
  • Ronald Laska (REMONDIS, Szczecin)

Dyrektor Roku 2012

Dyrektor Roku 2012

Marian Wojtkowski (ZUO, Elbląg) – laureat

Nominowani:

  • Krzysztof Jatczak (POM EKO SERWIS, Kutno)
  • Władysław Bakalarz (MZGK, Bolesławiec)
  • Juliusz Sieczkowski (MPGK, Rzeszów)
  • Wojciech Byśkiniewicz (BYŚ, Warszawa)

Dyrektor Roku 2011

Dyrektor Roku 2011

Andrzej Wojdyła (SANIKOM, Lubawka) - laureat

Nominowani:

  • Andrzej Strykowski (MZO, Ostrów Wlkp.)
  • Edward Jabłoński (SITA, Bielsko Biała)
  • Marian Kozera (RADKOM, Radom)
  • Andrzej Malara (MPGK, Katowice)

Dyrektor Roku 2010

Michał Turkiewicz (Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych - Lubań) - laureat

Nominowani:

  • Roman Jagiełło
  • Tadeusz Kluba
  • Jan Skalski
  • Stanisława Żołyniak

Dyrektor Roku 2009

Marek Wróblewski (ZUO, Gorzów Wlkp.) - laureat

Nominowani:

  • Tadeusz Bęben (Sita Radom)
  • Marek Mrówczyński (MPGOiEO "MASTER", Tychy)
  • Jan Szyma (CPK, Sobuczyna)
  • Józef Wasinkiewicz (LPGK, Legnica)

Dyrektor Roku 2008

Piotr Przygoński (Alba Wrocław) - laureat

Nominowani:

  • Andrzej Kaczmarek (Eko-Region, Bełchatów)
  • Tadeusz Kluba (Sanipor, Gdynia)
  • Lech Matuszak  (PUK, Kalisz)
  • Marek Wróblewski  (ZUO, Gorzów Wlkp.)

Dyrektor Roku 2007

Władysław Kącki (MZO, Pruszków) – laureat

Nominowani:

  • Stanisław Żołyniak (MZK, Leżajsk)
  • Michał Turkiewicz (ZGiUK, Lubań)
  • Sabina Kowalska ("Eko Dolina", Łężyce)
  • Jan Skalski (MZGOK, Konin)

Dyrektor Roku 2006

Tadeusz Koper (PGK, Słupsk) – laureat

Nominowani:

  • Michał Kasztelan (MPGK, Jelenia Góra)
  • Maria Spalińska (Usługi Komunalne "Wodnik", Trzebnica)
  • Jerzy Starypan ("Beskid", Żywiec)

Dyrektor Roku 2005

Henryk Kultys (MPO, Kraków) – laureat

Nominowani:

  • Tadeusz Koper (PGK, Słupsk)
  • Sabina Kowalska (Eko Dolina, Łężyce)
  • Krzysztof Krauze (ZZO, Poznań)

Dyrektor Roku 2004

Wojciech Janka (ZGKiM, Zielona Góra) – laureat

Nominowani:

  • Władysław Kącki (MZO, Pruszków)
  • Henryk Kultys (MPO, Kraków)
  • Zbigniew Skrzypiec (SITA, Nowy Sącz)

Dyrektor Roku 2003

Tomasz Uciński (PGK, Koszalin) – laureat

Nominowani:

  • Leszek Buczyński (MPO SITA, Lublin)
  • Kazimierz Niebieszczański (MZGK, Bolesławiec)
  • Michał Kasztelan (MPGK, Jelenia Góra)
  • Marian Janas (MZO, Ostrów Wlkp.)
  • Tadeusz Koper (PGK, Słupsk)

Dyrektor Roku 2002

Henryk Klimaszewski (SITA Polska Warszawa) – laureat

Nominowani:

  • Wojciech Woźniakowski (MZGOK, Konin)
  • Tadeusz Herman (MPGK, Turek)
  • Józef Hytry (MPO, Elbląg)

Dyrektor Roku 2001

Henryk Kultys (MPO Kraków) – laureat

Nominowani:

  • Tadeusz Kuna (PGK, Zamość)
  • Wojciech Janka (ZGKiM, Zielona Góra)
  • Zbigniew Kleszczewski (MZO "ASMABEL", Częstochowa)
  • Tomasz Uciński (PGK, Koszalin)
  • Zbigniew Brojanowski (Altvater, Piła)
  • Emil Bystrowski (INTERPROMEX, Będzin)
  • Czesław Ślimak (TPK "TESKO", Zakopane)

Dyrektor Roku 2000

Andrzej Malara (MPGK Katowice) – laureat

Nominowani:

  • Zbigniew Brojanowski (Altvater Piła)
  • Emil Bystrowski (INTERPROMEX, Będzin)
  • Jan Nowak (ESTA, Ruda Śląska)
  • Tomasz Uciński (PGK, Koszalin)
  • Zbigniew Wróbel (ZGOK, Olsztyn)

Raport nr 1 firmy HSM Polska

Raport nr 1 firmy HSM Polska:

"Rynek gospodarki odpadami po wprowadzeniu rewolucji śmieciowej"

stan na wrzesień 2014

Historia Gospodarki Odpadami

Historia Gospodarki Odpadami

Ministerstwo Środowiska

Ministerstwo Środowiska

NFOŚiGW

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Grupa zamknięta - wymaga logowania
Udostępnij