Szanowni Państwo!

Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast organizuje w dniach 16.06.2024 – 19.06.2024 roku szkolenie dla zarządzających spalarniami odpadów, współspalarniami odpadów oraz składowiskami odpadów, kończące się egzaminem państwowym.
Uczestnicy po ukończeniu szkolenia i pozytywnym zdaniu egzaminu uzyskają świadectwo stwierdzające kwalifikacje w zakresie gospodarowania odpadami w następujących zakresach: termicznego przekształcania odpadów oraz składowania odpadów.

 

Czytaj więcej
ŚRODA, 24 kwietnia 2024 r. godz. . Dzisiaj są imieniny: Aleksa, Grzegorza, Aleksandra

Kurs dot. waloryzacji umów o zamówieniach publicznych - przy stole negocjacyjnym lub w sądzie

Kurs dot. waloryzacji umów o zamówieniach publicznych - przy stole negocjacyjnym lub w sądzie


Zielona Góra, 16 marca 2022 r.
Szanowni Państwo

Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast zaprasza do udziału w warsztatach nt. "Waloryzacji umów o zamówieniach publicznych - przy stole negocjacyjnym lub w sądzie", które odbędzie się w dniu 28.04.2022 r. w Łodzi w Hotelu Agat (ul. Strykowska 94; 91-604 Łódź; www.agathotel.pl).

W trakcie warsztatów zostaną omówione najważniejsze zagadnienia związane z tzw. waloryzacją wynagrodzenia należnego na podstawie umowy o zamówienie publiczne, a więc zmianą wynagrodzenia po dniu zawarcia umowy w związku ze zmianą okol iczności wykonywania świadczeń przez wykonawców, w tym wobec drastycznego wzrostu cen energii, paliwa oraz presji płacowej ze strony pracowników. Przeanalizujemy obowiązujące przepisy i wskażemy , na co zwracać uwagę przy formułowaniu postanowień umownych, w tym przy wnioskowaniu do zamawiających o zmianę umowy. Podpowiemy wykonawcom, w jaki sposób mogą dochodzić podwyższen ia wynagrodzenia, zarówno w razie istnienia po stronie zamawiającego woli polubownego znalezienia rozwiązania tej kwestii, jak i w jej braku. Zwrócimy uwagę przede wszystkim na to, jak wykonawca może i powinien udowodn ić swoje roszczenie.

Plan warsztatów:

  • Omówienie problematyki wpływu okoliczności zewnętrznych na koszty wykonania umów o zamówienie publiczne, ze szczególnym uwzględnieniem umów w obszarze gospodarki odpadami i o roboty budowlane
  • Omówienie przepisów dotyczących zmiany umowy o zamówienie publiczne, w szczególności art. 439 "nowego" p.z.p.
  • Omówienie rozumienia okoliczności nieprzewidzianych bądź niemożl iwych do przewidzenia i sposobów wykazywania ich wpływu na koszty wykonania umowy
  • Omówienie najczęstszych błędów przy formułowaniu postanowień umownych o zmianie umowy o zamówienie publiczne
  • Propozycja postanowień umownych dotyczących zmiany umowy o zamówienie publiczne
  • Omówienie możliwości dochodzenia podwyższenia wynagrodzenia w postępowaniu sądowym, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii dowodowych
  • Odpowiedzi na pytania uczestników

Godzina rozpoczęcia szkolenia - 9:00.
Przewidywany czas szkolenia - ok. 5 godzin.
Prowadząca szkolenie: dr Aleksandra Krawczyk - adwokat LL.M.

Koszt udziału w szkoleniu wynosi 555,00 zł/os. netto+ 23% VAT (w tym materiały szkoleniowe, bufet kanapkowy, przerwa kawowa, lunch).

Zgłoszenia należy dokonać przesyłając załączoną wypełnioną kartę zgłoszenia wraz z potwierdzeniem wpłaty naadres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., do dnia 15.04.2022 r.


Serdecznie zapraszamy

Prezes Zarządu Krajowego

Wojciech JankaRaport nr 1 firmy HSM Polska

Raport nr 1 firmy HSM Polska:

"Rynek gospodarki odpadami po wprowadzeniu rewolucji śmieciowej"

stan na wrzesień 2014

Historia Gospodarki Odpadami

Historia Gospodarki Odpadami

Ministerstwo Środowiska

Ministerstwo Środowiska i Klimatu

NFOŚiGW

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Grupa zamknięta - wymaga logowania
Udostępnij